Jaką walutę zabieramy do Tajlandii

Zakup bahtów w polskim kantorze stacjonarnym to nie jest bułka z masłem. Waluta ta jest praktycznie niedostępna „od ręki” w większości punktów, zwłaszcza jeśli potrzebujesz jej w większej ilości. Jeśli jednak szczęście się do ciebie uśmiechnie i uda ci się nabyć ten pieniądz stacjonarnie, sprawdź, czy jego kurs jest korzystny. W powszechnym obiegu znajdują się monety o nominałach 1 i 2 bahtów oraz banknoty 10, 20, 50, 100, 500 i bahtów. Szczególnie przyda się podczas płatności w restaruacjach czy hotelach.

Wymiana waluty na miejscu jest łatwa i bezpieczna. Dokonanie tej operacji poza Tajlandią jest nieuzasadnione, gdyż kosztuje więcej. Najkorzystniejszy kurs wymiany oferują tajlandzkie kantory i banki. Przeglądaj dostępne zdjęcia i obrazy dla słowa kluczowego waluta tajlandii lub rozpocznij nowe wyszukiwanie, aby znaleźć więcej zbiorów zdjęć i obrazów. Przybywając do Tajlandii, nie sposób ustrzec się od wszelkich wydatków.

waluta w tajlandii

Przy płaceniu banknotami należy je podawać bezpośrednio do dłoni sprzedawcy, najlepiej prawą ręką – tyle teoria. W praktyce rządzi pieniądz, więc i pogniecione banknoty Tajowie przyjmują. Stosowanie powyższych zasad jest w dobrym tonie i może ułatwić nam uzyskanie lepszej ceny w trakcie targowania się. Wracając do kwestii czeków podróżnych, tutaj plusem okaże się korzystniejszy kurs wymiany, zaś minusem obowiązkowa opłata 33 bahty od czeku (warto więc pomyśleć o większych nominałach). Będzie też trzeba zweryfikować naszą tożsamość (wystarczy mieć przy sobie paszport).

Pamiętaj o tym, że najkorzystniej jest mieć banknoty pięćdziesięcio- i studolarowe. Niższe nominały są z jakiś powodów po prostu mniej warte. Postaraj się więc, by wziąć te cenniejsze banknoty, bo dzięki nim będziesz mógł więcej ugrać. Wpisz w wyszukiwarkę zapytanie dotyczące bieżącego kursu THB i sprawdź, czy stawka, jaką proponuje dany kantor jest atrakcyjna. Subskrypcja jest całkowicie bezpłatna i w każdej chwili możesz z niej zrezygnować. Tavex we wszystkich swoich oddziałach oferuje walutę tajską od ręki nawet w dużych ilościach, stąd zakup jej nie jest problematyczny.

W celu przeliczenia zadanej wartości wybranej waluty należy wpisać jej wartość w odpowiednie pole formularza. W innych miastach Tajlandii i w kurortach najwygodniej jest korzystać z taksówek, a także auto riksz. Nawiasem mówiąc, tajska taksówka ma całkiem rozsądne ceny. Przed podstawieniem musisz zapłacić BVI dołącza do Plato Partnership, aby uruchomić nowy program certyfikacji handlowej zaliczkę w wysokości 35 batów, a na koniec podróży — resztę. Zazwyczaj podróż w obrębie centrum kosztuje nie więcej niż 200 batów, wyższa opłata może być pobierana z lotniska — od 250 batów. Jeśli nie ma licznika (a jest to często spotykane w Pattaya, Phuket, Samui), musisz natychmiast uzgodnić cenę.

Na każdej monecie i każdym banknocie widnieje wizerunek króla Bhumibola Adulyadeja, co oznacza, że należy obchodzić się z nimi z szacunkiem np. Aha – na samym dole przy SuperRich są też ze 2-3 inne kantory. Miały ten sam kurs (a do SuperRich jest najdłuższa kolejka 🙂 ). Nie było dodatkowej prowizji więc warto spojrzeć też na tamte kantory i nie stać w kolejce jak coś. Szczegółowe informacje można uzyskać w wybranym banku i warto się skontaktować z infolinią bo tabele prowizji się często zmieniają.

Ze względu na widniejący na banknotach wizerunek króla Bhumibola Adulyadeja Ramy IX, mieszkańcy Tajlandii mają do nich duży szacunek, przez co zdeptanie lub uszkodzenie pieniądza może się dla nas źle skończyć. Na co dzień pracuje w branży motoryzacyjnej, ale jego największą pasją jest podróżowanie. Gdy tylko pozwala mu na to czas, zwiedza świat – najchętniej na czterech kółkach. Szczególnie upodobał sobie Afrykę i Amerykę Północną. Udając się do Tajlandii w celach turystycznych (do 30 dni włącznie) obywatele Rzeczypospolitej Polskiej są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy.

Waluta Tajlandii – jak przygotować się do wyjazdu?

Aktualnie obowiązującą jednostką pieniężną w Tajlandii jest baht tajski. W międzynarodowym standardzie walutowym kod bahta tajskiego to THB. Na każdym z nominałów znajduje się król Rama IX, Bhumibol Adulyadej, który zmarł w 2016 roku. Tajskie bahty wyróżniają się kolorystyką i dużą precyzją wykonania. Waluta Tajlandii najczęściej posiada również duże nominały. Nie trać czasu na szukanie, gdzie kupić bahty tajskie w Polscei skorzystaj z wymiany walut w Tavex.

Jeżeli zostaniesz z najwyższymi nominałami, możesz mieć problemy, aby je wydać, zapłacić nim można np. Za hotel, jednak inne mniejsze sklepiki lub sprzedawcy, będą mieli problem, aby wydać resztę, albo zwyczajnie odmówią przyjęcia tak wysokiego nominału w obawie, że sami mogą mieć problemy z jego wydaniem. W Tajlandii do 1925 roku używano na banknotach angielskiej nazwy tical, choć nazwa baht została ustanowiona jeszcze w XIX w. Do 1987 roku baht dzielił się na 8 fuongów a te jeszcze na 8 athów. W oparciu o wszystkie podane kwoty oraz dane z Internetu można teraz wyliczyć ile będą kosztować wczasy w Tajlandii oraz samodzielnie zorganizowana wycieczka do “Kraju uśmiechów”. Nie przegap okazji, aby odwiedzić tajski masaż, zwłaszcza, że jest niedrogi, bo w cenie 7-10 dolarów za sesję.

Wypłacając tajską walutę z międzynarodowej karty należy liczyć się z prowizją za każdą transakcję. Ile kosztuje waluta Tajlandii i jaki jest jej kurs? Jak wiadomo tajlandzki bat nie jest zbyt popularny w Polsce dlatego wiele osób zastanawia się jakie pieniądze zabrać do Tajlandii. W obiegu pozostają zarówno monety jak i banknoty. Dostępne są monety o nominałach 25 i 50 satangów oraz 1, 2, 5 i 10 batów oraz banknoty o nominałach 20, 50, 100, 500 i 1000 batów. Wymień część gotówki w kantorze w Polsce, ale na USD lub EUR, a także zabierz ze sobą kartę.

Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

Co przedstawia waluta w Tajlandii?

Podróż pociągiem i promem z Bangkoku do Samui kosztuje około 1000 batów oraz około 200 batów autobusem do Pattaya. Popularnością cieszy się również transport rzeczny. Najtańszym przewoźnikiem jest Cross River Ferry, oferujący przejazdy w cenie zaledwie kilku batów. Inni przewoźnicy są drożsi, ale ogólny koszt przejazdów jest mniej więcej taki sam, jak przejazd metrem.

Tajlandzki kurs USD i EUR – czyli cena w jakiej się sprzedają w tym kraju – jest dostępny w Internecie, podobnie jak codziennie możemy sprawdzić ile kosztuje średnio dolar czy euro w Polsce. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową „kursy walut Polityka, która nie jest tak słodka w domu w Alabamie w Tajlandii” i wyskakuje nam szereg stron. Choć w dużych ośrodkach turystycznych i „centrach pamiątkarskich” można czasem liczyć na przyjęcie euro czy dolarów, to podobnie jak w innych krajach najbardziej opłaca się wymienić te waluty na bahty.

Dlatego też warto wiedzieć, jaka jest waluta w Tajlandii oraz czy są tam honorowane karty kredytowe lub płatnicze. Tak bardzo lubiane przez na karty kredytowe nie wszystkie i nie wszędzie są honorowane. Wyjazd do cudownej Tajlandii wiąże się z wieloma pytaniami, co zabrać ze sobą, na co należy się zaszczepić, a także jaką walutę i jaką kwotę przygotować na podróż.

  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/alinma_4.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/digital-world-map-hologram-blue-background-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/close-up-of-bar-graph-with-executives-negotiating-background-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/alinma_4-100×100.jpg

Ze względu na małe urozmaicenie, monety mogą być trudne do odróżnienia dla obcokrajowców – różnią się przede wszystkim kolorem. Banknoty bahta tajskiego występują w nominałach o wartości 20, 50, 100, 500 i 1000 bahtów. Podobnie jak w przypadku monet, awers przyozdabia podobizna aktualnie urzędującego króla. Na rewersie zawarto natomiast portrety poprzednich królów Tajlandii. Wybierając się do Tajlandii, warto pamiętać, by należycie i z szacunkiem obchodzić się z pieniędzmi. Ze względu na widniejący na nich wizerunek króla, nawet zgniecenie banknotu może zostać uznane za obrazę, co może skutkować nawet karą pozbawienia wolności.

Ceny w Tajlandii 2022

Tajski Baht to 100 satangów, złote monety o nominałach 25 i 50 satangów nie są już powszechnie używane, czasami w markecie zdarzy się otrzymać resztę, ale należy to potraktować jako pamiątkę, niż pieniądz. W powszechnym użyciu są natomiast monety o nominałach 1, 5 i 10 baht. Monety są przydatne przy podróżowaniu publicznym transportem, szczególnie BTS i mertem, gdyż część biletomatów przyjmuje jedynie monety. Z reguły nie ma problemów ze znalezieniem bankomatów.

waluta w tajlandii

Dzięki kantorom internetowym możesz zaoszczędzić nawet 8% (w odróżnieniu od kursów w kantorach tradycyjnych) na wymianie złotówek na euro lub dolary. Biorąc pod uwagę, że bilety lotnicze możemy kupić przez zagraniczny serwis za euro, bez niekorzystnego przewalutowania, i weźmiemy jakieś 500 euro kieszonkowego to przy dwóch osobach mamy już 2000 euro. Należy pamiętać, że zaoszczędzimy też na płaceniu w euro za noclegi.

Jaką walutę wybrać na wyjazd do Tajlandii?

Nie zapłacisz kartą w tajskich restauracyjkach, na straganach i większości punktów usługowych (salonach masażu, u fryzjera) oraz w środkach transportu – tu niezbędne jest posiadanie gotówki. Tajski rząd uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego wyglądu tajskich batów. Najmniejszą monetą w obiegu w Tajlandii jest moneta o nominale 25 satangów.

Odpowiednio, wybierając się do kraju warto posiadać wystarczającą kwotę gotówki, której jednak nie da się łatwo kupić w polskich kantorach. Warto dokładnie poszukać miejsca, które oferuje dobry kurs wymiany, a następnie częściowo wymienić kwotę przeznaczoną na wypoczynek na baty, a częściowo na dolary. Oczywiście najlepiej kupić najbardziej uniwersalną walutę, jaką są dolary amerykańskie czy też euro.

Bat tajlandzki jest oficjalnym środkiem płatniczym na terenie Tajlandii. Oznaczany międzynarodowym skrótem THB, a w rozliczeniach także symbolem ฿. Transakcje Nowe blokady w Europie opóźniają odzysk popytu na paliwo Reuters możesz opłacać wygodnymi metodami płatności. Kurs Dolara zależy nie tylko od czynników rynkowych ale również od tego, ile się go sprzedaje lub kupuje.

Kurs baht tajski

Bardzo łatwo jest paść ofiarą kradzieży lub po prostu ją zgubić. Wymiana złotówek na bahty w Polsce nie jest do końca opłacalna. Po pierwsze, będziesz musiał się nieźle natrudzić, by je dostać, a po drugie ta opcja wcale nie wygląda tanio. Wypłacając gotówkę w tajskich bankomatach, musisz liczyć się z kilkoma dodatkowymi opłatami.

Może się także zdarzyć, że w kantorze dostaniesz brudne lub uszkodzone pieniądze, którymi ciężko będzie ci zapłacić. Polski Złoty jest niewymienialną bezpośrednio na tajską walutą. Z tego też względu, powinniśmy mieć przy sobie Euro lub Dolary Amerykańskie. Najkorzystniejszą wymianę waluty, oferują nam tamtejsze kantory. Dotyczy to głównie banknotów 100, 50 i 10 – dolarowych. Podobnie dobre warunki wymiany waluty, proponują nam banki.

Deja una respuesta